loading...
سایت سرگرمی تودرتو | کسب درآمد بالا | tudartu
محصولات پر فروش
محصولات ویژه
آخرین ارسال های انجمن
رضا بازدید : 2108 چهارشنبه 09 اسفند 1391 نظرات (0)

 

همه چيز درباره ي تزريق بوتاکس و ژل ،اثرات زيبايي،درماني و عوارض ممکن

خانم دکتر لطفاً بفرماييد که ژل گونه و بوتاکس چيست؟

بوتاکس چيست ؟ امروزه در کشورهاي اروپايي از ترکيبات تزريقي متعددي جهت رفع چروک يا افزايش حجم اعضاي بدن استفاده مي شود که متاسفانه در جامعه ما اطلاعات محدودي در اين باره وجود دارد. به اختصار بايد گفت که اين نوع ترکيبات به دو دسته کلي تقسيم مي شوند:

ترکيبات فلج کننده؛ که با فلج کردن عضلات پيشاني يا دور چشم، اسپاسم آن ناحيه را رفع مي کنند و مانع از انقباض عضلات مي شوند، بنابراين باعث رفع چروک و گاه بالا بردن ابروها مي شوند و طول اثرشان بين 3 تا 6 ماه مي باشد.

بوتاکس نام اختصاري سم بوتوليسم است. تزريق مقدار کمي از اين ماده بطور مستقيم در ماهيچه فعاليت آن را کم کرده و خطوطي را که نتيجه پرکاري آن روي صورت به وجود مي آيد از بين مي برد در نتيجه صورت جوان تر و شاداب تر به نظر مي رسد. يک روش سريع و نسبتا غير تهاجمي است.

براي درمان چروکهاي پيشاني و کنار چشم ها (در مناطقي که حرکت عضلاني ضروري نيست) ميتوان از بوتاکس استفاده کرد تا از پيشرفت و ايجاد چروکها جلوگيري شود.

هم اکنون بوتاکس در آمريکا روشي است که بيشترين استفاده را از نظر زيباسازي صورت دارد و هنرپيشه هاي هاليوودي بيشترين مصرف کنندگان اين ماده هستند.

ترکيبات پُرکننده؛ که با پرکردن شيارها باعث پرشدن چروک ها مثل پركردن خط خنده، رفع لاغري دست و صورت، گودي زير چشم ها، افزايش حجم لب، گونه، چانه و نيز اندام (سينه و...) مي شوند و اين ترکيبات حتي براي پر کردن فرورفتگي هاي ضايعاتي چون سالک و... و نيز تغييرات محدود در حالت بيني کاربرد دارند.

ترکيبات پرکننده به دو نوع موقت و دائم تقسيم مي شوند.البته نوع ژل دائم(پلي اکريل آميد) خود داراي انواع مختلفي مي باشد و مطالعات و تحقيقات متعدد بر روي برخي انواع آن در اروپا طي سي سال گذشته نشان داده که نه تنها هيچ گونه حساسيت، سرطان زايي، مسموميت و... با آن وجود ندارد، بلکه غيرقابل جذب و تجزيه بودن، تطابق کامل با بافت پيوندي بدن و يکنواختي کامل آن نيز به اثبات رسيده است.

ژل ها ترکيباتي هستند که چروک هاي عميق و گودي ها را پر کرده و از آن ها براي برجسته کردن گونه و لب استفاده مي شود. اثرشان بين 6 ماه تا 6 سال مي باشد.

ژل هاي موقت بين 6 تا 18 ماه و ژل هاي دائم حداقل تا 6 سال ماندگاري دارند.ژل هاي موقت مثل کلاژن ها و هيالورونيک اسيدها بوده و اسامي مختلفي مانند ژوودرم، روفيلان، رستيلن، ماتريدکس و... دارند.

ژل هاي دائم در اصل هميشگي بوده، اما چون بعد از گذشت 5 تا 6 سال کوچک تر شده و بافت هاي بدن نيز تحليل مي روند، ماندگاري آن ها را بايد بين 5 تا 10 سال در نظر گرفت. امروزه ژل هاي دائم به طور عمده شامل پلي اکريل آميد و پلي متيل متاکريلات مي باشند.
 

تزریق بوتاکس,بوتاکس و زیبایی صورت,تزریق ژل  و بوتاکس-www.tudartu.irتفاوت بين ژل هاي پاژ و اكراميد چيست؟

 تفاوت بين ژل هاي دائم پاژ و اکراميد - ايجاد عوارضي همچون حساسيت نسبت به نوع آکراميد خيلي کم تر مي باشد و با توجه به اينکه فرمول هر دو ژل داراي ماندگاري يکساني مي باشد، تفاوت عمده در ميزان درجه خلوص و مواد افزودني به ژل پاژ و بسته بندي و تکنولوژي توليد آنهاست و ژل پاژ براي جاهاي ظريف مانند لب و خط خنده مناسب نمي باشد.

خانم دکتر بفرماييد آيا تزريق بوتاکس، عوارضي را به دنبال دارد؟

عوارض تزريق بوتاکس - عوارض بوتاکس به طور معمول، جز ضعف عضلات ناحيه اطراف محل تزريق، جدي نمي باشد. البته در صورتي که تزريق توسط پزشک با تجربه انجام شود، هيچ گونه عارضه اي نخواهد داشت، ولي بيماراني که بيماري هاي عصبي و عضلاني دارندو در فاز حاد هستند و يا زنان باردارو شيرده نبايستي از آمپول بوتاکس استفاده کنند،مضاف بر اين كه ديده شده تزريق بوتاکس باعث فروکش کردن سردردهاي ميگرني در بسياري از افراد مي شود، اما گاهي ممکن است سردرد به صورت موقت براي مدت چند روز اتفاق افتد و يا علايمي دال بر حساسيت  ايجاد شود که آن هم موقتي و گذراست.

تزريق ژل به چه صورت مي باشد و آيا عوارضي هم به دنبال دارد؟

تزريق ژل - در مورد ژل هاي موقت، از آنجايي که خيلي از اين ژل ها نوعي پروتئين بوده و بدن آن ها را به عنوان مواد بيگانه شناسايي نمي کند، معمولاً عوارضي نيز مشاهده نمي شود. حتي در موارد نادر اگر عوارضي ايجاد شود، چون به تدريج بدن اين مواد را جذب و تجزيه مي کند، هيچ گونه عارضه ماندگاري باقي نخواهد گذاشت.

اما در مورد ژل هاي دائم، گاهي عوارضي همچون حساسيت و حتي عفونت و گاهي جابه جايي ژل مشاهده مي شود که براي پرهيز از آن، اولا در مورد افرادي که سابقه بيماري هاي خود ايمني همچون آلرژي و آسم دارند بايستي آزمايش انجام شود و در بيماري هاي خود ايمني شديد مانند لوپوس ، روماتيسم و سندرم نفروتيک و نيز بيماري هاي سيستميک مانندديابت، بهتر است به طور کلي تزريق انجام نشود.

ثانيا" براي جاهاي ظريف تر بهتر است فقط از انواع مرغوب استفاده شود.

ثالثا" حجم مقدار ماده تزريق شده زياد نباشد.

تزريق بوتاکس,بوتاکس و زيبايي صورت,تزريق ژل و بوتاکس

انواع چروک صورت

چروک‌هاي صورت دو نوع‌اند:

1- نوع ديناميک كه بر اثر حركت مكرر عضلات.صورت در طي سال‌ها ايجاد مي‌شوند.

2- نوع استاتيک كه در اثر كاهش كشساني پوست به علل متفاوتي ازجمله جاذبه زمين به وجود  مي‌آيند.

سال‌ها تنها راه درمان چروک‌هاي استاتيک ليفتينگ (lifting) صورت و ابرو بود كه البته چروک‌هاي ديناميك را درمان نمي‌كرد.

بعضي از افراد لبخندي تحت عنوان(لبخند موناليزا) دارند كه گوشه‌هاي دهان در حالت طبيعي به طرف پايين لب فوقاني كشيده مي‌شود. تزريق بوتاكس مي تواند اين حالت را از بين ببرد.
 

تزریق بوتاکس,بوتاکس و زیبایی صورت,تزریق ژل  و بوتاکس-www.tudartu.irبوتاکس جهت زيبايي چگونه عمل مي کند؟

بوتاکس و زيبايي صورت - بوتاکس از طريق بلوک ايمپالس عصبي عمل مي کند و باعث کاهش حرکت عضلات مي شود. با کاهش حرکت، سطح پوست به تدريج صاف مي شود و خطوط متوسط تا شديد شروع به ناپديد شدن مي نمايند.

پروسه تزريق بوتاكس پروسه چندان پيچيده اي نيست ، در گام بعدي مي بايست به ماهيچه هاي ايجاد چين و چروك و يا اخم ها بوتاكس تزريق گردد . درمان خيلي سريع صورت مي پذيرد اما در مقايسه با استفاده از ژل بوتاكس كه فقط مي بايست براي صورت استفاده شود هنوز درد ناشي از تزريق بوتاكس را تحت پوشش قرار نمي دهد . در پروسه تزريق بوتاكس به منظور سر كردن درد نيازي به بيهوشي نيست مگر اينكه خود بيمار درخواست كند . پس از تزريق بوتاكس پروسه انسداد فرستنده هاي عصبي بين 2 تا 10 روز طول مي كشد . اما با استفاده از بولوتونيوم بوتاكس نوع A اين مشكل بي حسي بوجود نخواهد آمد .

يك هفته قبل از درمان بوتاكس استفاده از هر گونه مشروبات الكلي قدغن مي باشد . بوتاكس معمولا براي رفع يا كاهش چروكها پيشنهاد مي گردد از اثرات جانبي تزريق بوتاكس كبودي اندک مي باشد پس از تزريق بوتاكس از مصرف آسپرين و داروهاي مشابه خوداري نماييد چرا كه به رفع كبوديتان كمكي نمي كند.

کاربرد بوتاکس در موارد غير زيبايي چيست؟

کاربرد بوتاکس در موارد غيرزيبايي - موقعيت هاي مختلفي وجود دارند كه در آن از تزريق بوتاكس استفاده مي شود و تزريق بوتاكس منحصر به زيباسازي نيست كه از آن ميان مي توان به درمان اسپاسم ماهيچه صورت يا ديگر قسمتها ، پرش پلک ، اسپاسم ماهيچه هاي گردن ، انقباض و تيک گردن ، لوچي شديد چشم ها اشاره كرد .
 

تزریق بوتاکس,بوتاکس و زیبایی صورت,تزریق ژل  و بوتاکس-www.tudartu.irآيا بوتاکس مورد تاييد FDA مي باشد؟

بوتاکس تنها موردي از انواع آن است که توسط FDA تاييد شده است. اين درمان، درماني است غير جراحي با کمترين ميزان تهاجم. همچنين معمولا نيازي به زمان ترميم ندارد و ميزان نارضايتي هم کم است.

شما چه نتايجي را مي توانيد انتظار داشته باشيد؟

شما مي توانيد نتايج درماني خود را در طي چند روز بينيد. طي يک هفته وضعيت خطوط شما بهتر خواهد شد. نتايج قابل مشاهده براي مدت 4-6 ماه باقي خواهد ماند. نتايج خود شما مي تواند متغيير باشد.

اگر شما از ادامه درمان منصرف شويد چه اتفاقي مي افتد؟ اگر شما درمان را ادامه ندهيد تمامي نواحي درمان شده به تدريج به وضعيت اوليه قبل از درمان برمي گردد.

آيا بوتاکس بي خطر است؟ آيا سمي نيست؟

تاثير بوتاکس - بوتاکس يک پروتئين خالص طبيعي است که در دوز بسيار پايين تجويز مي شود. تاثير بوتاکس معمولا محدود به ناحيه تزريق شده مي شود و به جاهاي ديگر بدن سرايت نمي کند. بوتاکس توسط FDA تاييد شده است و کاربرد کلينيکي بيست ساله آن بي خطر بودن آن را به اثبات رسانده است.

تزریق بوتاکس,بوتاکس و زیبایی صورت,تزریق ژل  و بوتاکس-www.tudartu.ir


آيا شما بعد ازتزريق بوتاکس طبيعي به نظر مي رسيد؟

اگر چه نتايج چشمگير هستند، اما نماي ظاهري صورت شما به هم نمي خورد. عضلات شل مي شوند به طوري که شما هنوز مي توانيد لبخند بزنيد اما بدون چين و چروک. بعد از بوتاکس زمان زيادي براي بهبودي لازم نداريد و مي توانيد بلافاصله بعد از تزريق به سر کارتان برگرديد يا براي خريد بيرون برويد.

اغلب افراد، تقريبا هر سه تا شش ماه به تزريق مجدد بوتاکس نياز دارند. بوتاکس طي چند روز پخش مي شود و باعث شلي و از کار افتادن عضلاتي مي شود که باعث چروک شده بودند. بوتاکس چروک هاي ديناميکي را از بين مي برد اما چين هاي عميق و استاتيک ممکن است به درمان هاي جايگزين مثل تزريق ژل يا فيلرها نياز داشته باشند.

پر کننده ها نتايج فوري دارند و بر اساس پرکننده مورد استفاده، ماندگاري پرکننده هاي مورد استفاده با هم فرق دارد كه بسته به نوع ژل مي باشدو همچنين نتايج از شخصي به شخص ديگر متفاوت مي باشد.

استفاده از سيگار يا در معرض قرار گرفتن آفتاب بدون محافظت توسط ضد آفتابها تاثير ماندگاري اين درمانها را کاهش مي دهد همانطور که چنين اعمالي در ساير موارد درمانهاي زيبايي اثرات مضرمشابه براي پوست دارند. پزشک از بي حس کننده هاي موضعي يا ساير روش هاي بي حسي استفاده ميكند و بنابر اين طي تزريق دردي وجود ندارد و يا بسيار کم است. عوارض شامل مختصري تورم، قرمزي يا خون مردگي موقت و مور مور شدن بعد از درمان است.

بهتر است از محصولات مورد تاييد FDA استفاده شود و از محصولات يا مواد با ماندگاري دائمي و يا بسيار طولاني به علت عوارض گرانولوم هاي جسم خارجي دوري نمود. تزريق ژل براي از بيـن بردن خط اخم، صــاف کردن چين هاي عميق دو طرف دهان، برجسته کردن گونه و حجم دادن به لب است و در حال حاضر بهـترين روش در سراسر دنيا تزريق ژل هاي هيالورونيک است . ماندگاري اين ژل ها معمـولاً 6 تا 9 ماه بـوده و سپـس جذب مي شوند .اين ژل ها نيـازي به تست حساسيت ندارند و آلرژي ايجاد نمي کننـد. و در زير پوست حرکت و ريزش ندارند .

تزريق چربي(ليپوترانسفر) روشي است که در آن سلولهاي چربي نواحـي پهلو و شکم بيمار را به ميزان لازم (حدوداً 20 الي 50 سي سي ) خارج کرده و پس از جدا سازي سلولهاي زنده چربي، آنها را بعنوان يک فيلر بيـولوژيک، به منظور حجم دادن به ناحيه اي از بـدن يا صـورت، پر کـردن نقـص پوسـتي و اغلب با هدف جوان سازي صورت ، در نواحي مورد نظر تزريق مي کنند . سلولهاي چربي را مي توان با  PRP مخلوط و سپس در محل هـاي مورد نظـر تزريق نمود . با اين عمل ماندگاري نتايج درمان افزايش يافته و نتـايج حاصله زيباتر و ماندگارتر مي شود .

درمان زيبايي به همراه PRP:

درمان زيبايي به همراه  PRP - PRP نيز يکي از پر مخاطب ترين خدمات پزشكي در زمينه زيبايي مي باشد كه يک فراورده خوني به معناي پلاسماي غني از پلاكت مي باشد كه طي يک فرايند جدا سازي از خون تازه و لخته نشده خود شخص به دست مي آيد.. پلاكتها نقش برجسته اي درفعال سازي فرايند ها وتوليد فاكتور هاي رشد وپروتئين هاي خاص دارند  كه نتايج چشمگيري ر را به دنبال دارد مثل كاهش چين و چروک هاي صورت ، كاهش پف و تيرگي زير چشم و كاهش ريزش مو و تفويت موهاي نازک و شكننده و ....

دکتر رعنا حقيقت پور
پوست، مو، زيبايي

برگرفته از بيتوته

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
محصولات ویژه فروشگاه با تخفیف عالی
درباره ما
Profile Pic
سایت تودرتو فعالیت خود را در زمستان 1391 شروع کرده و به سرعت در حال ارتقاء می باشد.با عضویت و شرکت در بحث ها از وبگردی لذت ببرید و با اشتراک گذاری پست دلخواه خود در شبکه های اجتماعی مطالب را به دوستان خود نشان دهید...
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟