loading...
سایت سرگرمی تودرتو | کسب درآمد بالا | tudartu
محصولات پر فروش
محصولات ویژه
آخرین ارسال های انجمن
رضا بازدید : 3062 یکشنبه 12 خرداد 1392 نظرات (0)

 

باتوجه به نياز جامعه وبلاگ نويس به افزايش بازديد وبلاگ

بر آن شديم مراحل افزايش بازديد کننده ويژه وبلاگ هاي فارسي را مرحله به مرحله از ابتدا تا پربازديد شدن وبلاگ آموزش دهيم .

اولين قدم براي شروع هميشه يک ايده و موضوع خوب براي شروع بوده و خواهد بود ، بلافاصله بعد از ايده پردازي نياز به انتخاب يک اسم براي وبلاگ داريم .

انتخاب اسم يکي از مراحل مشکل اما بسيار مهم است ، اسم انتخابي بهتر است تا حد امکان با موضوع و ايده شما ارتباط داشته باشد .

تا حد امکان کوتاه و بدون کاراکتر هاي اضافي نظير علامت منها - ، اعداد و غيره باشد .

بعد از انتخاب اسم مناسب وبلاگ را در يکي از سرويس دهنده هاي ارائه دهنده وبلاگ ثبت کنيد .

در انتخاب سرويس دهنده دقت کنيد ، بهتر است از سرويس دهنده هاي قديمي استفاده کنيد که وبلاگتان دچار قطعي نشود يا بعد از مدتي مطالب از بين نرود .

بلاگفا ، پرشين بلاگ ، ميهن بلاگ و بلاگ اسکاي ميتواند گزينه هاي بهتري نسبت به سرويس دهنده هاي ديگر باشد .

در وبلاگي که ايجاد کرديد فعلا فقط يک مطلب درج کنيد و سعي کنيد بعد از ثبت وبلاگ از بروزرساني هاي مکرر خودداري کنيد تا وبلاگتان را در گوگل ثبت کنيد .

بعد از ثبت وبلاگ در موتورهاي جستوجو اقدام به بروز رساني کنيد که براي اين بخش هم آموزش هايي هست که در ادامه عرض مي کنم .

راه های افزایش آمار بازدیدکننده برای وبلاگها [www.tudartu.ir]آموزش ثبت وبلاگ در گوگل :

براي ثبت وبلاگ خود در گوگل وارد لينک زير شويد .

http://www.google.com/intl/fa/add_url.html

در قسمت

:URL - آدرس

آدرس وبلاگ خود را به اين صورت وارد کنيد (http://nameblog.servisblog.com)

در قسمت nameblog آدرس وبلاگ و در قسمت servisblog.com آدرس سرويس دهنده بايد نوشته شود .

سپس روي گزينه (نشاني وب را به فهرست بيفزا) کليک کنيد ، بهتر است در دو روز اين عمليات را انجام دهيد .

يک هفته تا ده روز طول ميکشد تا وبلاگ شما در موتورهاي جستوجو وارد شود ، براي تست اينکه وبلاگتان در گوگل ثبت شده يا خير اين عبارت را در گوگل جستوجو کنيد .

site:http://nameblog.servisblog.com

در قسمت nameblog آدرس وبلاگ و در قسمت servisblog.com آدرس سرويس دهنده بايد نوشته شود .

بعد از اينکه وبلاگ در گوگل ثبت شد کار افزايش آمار بازديد را شروع کنيد ، قبل از آن هر اقدامي تقريبا بي فايده است .

انتخاب قالب وبلاگ :

طرح قالب وبلاگ يکي از مهمترين عوامل براي حفظ بازديد کننده اي است که وارد وبلاگ شما شده است.

طرح قالب بهتر است متناسب با مطالب در نظر گرفته شود تا به سليقه شخصي

اين نکته بسيار مهم است ، بيننده هايي که وارد وبلاگتان مي شوند را نبايد آسان از دست دهيد .

از پيغام هاي خوش آمد گويي در ورود و خداحافظي از کاربر در هنگام خروج پرهيز کنيد.

نحوه بروز رساني مطالب (بسيار مهم):

بعد از اينکه مطمئن شديد وبلاگتان در موتور جستوجوي گوگل ثبت شده مي بايست به نحوه بروز رساني وبلاگتان بينديشيد .

سعي کنيد از کپي کردن مطالب از سايت ها و وبلاگ ها پرهيز کنيد و يا حداقل مطالب را دستکاري کنيد چون گوگل متوجه مي شود که مطالب کپي شده و امتيازي براي وبلاگتان در نظر نمي گيرد .

هنگام کپي مطالب ابتدا همه مطلب را در يک فايل notepad قرار دهيد ، فايل نت پد در تمامي ويندوز ها وجود دارد .

از منوي استارت > all programs > سپس گزينه Accessories > و سپس فايل نت پد Notepad

اما اين سوال ايجاد مي شود که اين چه کمکي به مطلب وبلاگ ميکند !؟ بسياري از سايت ها در متن خود از لينک استفاده مي کنند و وقتي شما مطلب را مستقيم از سايتي برداريد و در وبلاگتان قرار دهيد .

گوگل دقيقا متوجه مي شود که مطلب کپي است و از کجا کپي شده ، اما وقتي مطلب را در اين فايل قرار دهيد و بلافاصله همان مطلب را از اين فايل کپي کرده و در وبلاگ درج کنيد .

لينک ها و کدهاي اضافي که در متن به صورت مخفي وجود دارد حذف مي شود و مطلب خالص را در وبلاگتان درج ميکنيد ، حتما مطالب را نيز ويرايش کنيد و برخي کلمات را تغيير دهيد که کپي بودن مطلب از نظر گوگل مشخص نشود .

چنانچه مطلب شما عکس و تصوير نيست و فقط متن است ، براي متن خود يک تصوير انتخاب کنيد ، که بالاي مطلب قرار دهيد و تا حد امکان تصوير با موضوع متن همخواني داشته باشد .

اين کار باعث شيک شدن وبلاگ و جذب بازديد کننده مي شود .

سعي کنيد از درج تصاوير بسيار بزرگ يا بسيار کوچک خود داري کنيد .

عرض تصوير بهتر است 400 پيکسل باشد ، در صورت امکان گوشه تصوير آدرس وبلاگ خود را کوچک درج کنيد .

اين کار نشان مي دهد که مطلب اختصاصي براي وبلاگ شما آماده شده و بيننده نميتواند مطلب را در سايت يا وبلاگ ديگري پيدا کند .

از درج متن با سايز بزرگ در عکس پرهيز کنيد چرا که زيبايي تصوير بسيار مهم است .

هم اکنون تمام سرويس دهنده هاي وبلاگ اين امکان را دارند که مطلب را با تنظيم ساعت و تاريخ توسط کاربر، در آينده نمايش دهند .

سعي کنيد از اين امکان بهرمند شويد ، مطلب را طوري تنظيم کنيد که ساعت 3 الي 5 بامداد در وبلاگ درج شود .

اما علت اينکار ، در اين ساعات بروز رساني وبلاگ ها به حداقل مي رسد ، هميشه وبلاگ هاي بروز شده در صفحه اصلي سرويس دهنده درج مي شود .

صفحه اول سرويس دهنده ها هم معمولا داراي پيج رنک بالا است ، پس هرچه زمان بيشتري وبلاگ شما در صفحه نخست نمايش داده شود از نظر گوگل ارزشمند تر است و پيج رنک بالاتري دريافت مي کنيد .

پس هميشه اين نکته بسيار مهم را در ذهن داشته باشيد که بهترين زمان بروز رساني وبلاگ ها 3 الي 5 بامداد است ، سعي کنيد از ساعت دقيق هم استفاده نکنيد چرا که معمولا همه اين کار را ميکنند و در يک لحظه تعداد زيادي وبلاگ بروز مي شود .

مثلا ساعت 3:12 دقيقه را انتخاب کنيد که اگر تعدادي کاربر ساعت 3 وبلاگشان را بروز کرده اند وبلاگ شما بعد از اينها بروز رساني شود و حداقل يک ساعت در صفحه اصلي سرويس دهنده باقي بماند .

از لينک در مطلبتان استفاده کنيد ، برخي کلمات را انتخاب کنيد و از طريق علامت زنجير که در همه سرويس دهنده ها وجود دارد آن کلمه را به صفحه اول وبلاگتان لينک کنيد .

علت اينکار اين است که در صورتي که وبلاگ هاي ديگر از مطالب شما کپي کنند ، گوگل متوجه اين امر مي شود و امتيازي به آن وبلاگ ها نميدهد و امتياز را براي وبلاگ شما منصوب مي کند .

همچنين بيننده وبلاگ هايي که از مطالب شما کپي کرده اند ممکن است روي لينک هايي که در متن قرار داديد کليک کنند و وارد وبلاگ شما شوند و بازديد وبلاگ شما بالاتر مي رود .

پس هرگز از کدهاي راست کليک ممنوع و قفل انتخاب متن استفاده نکنيد و اجازه دهيد محتوي وبلاگ شما با اين ترفند کپي شود و از کپي کردن ها سود ببريد .

هميشه بخشي از چند خط از متن را در بخش اصلي وبلاگ درج کنيد و متن اصلي را در ادامه مطلب قرار دهيد .

اين روش دو حسن دارد ، اول اينکه صفحه اصلي وبلاگ شما مرتب است و شلوغ بنظر نمي رسد ، دوم اينکه بيننده هر مطلبي که دوست دارد مطالعه کند روي ادامه مطلب کليک مي کند و آمار بازديد وبلاگ شما بالاتر مي رود .

وبلاگتان را پشت سر هم بروز نکنيد ، از درج مطلب در آينده استفاده کنيد و در هر 24 ساعت حداقل 1 مطلب و حداکثر 2 مطلب درج کنيد .

به اين صورت فرصت مي دهيد که گوگل مطالب را شناسايي کند ، چنانچه پشت سر هم مطلب را در وبلاگ قرار دهيد بسياري از مطالب در گوگل شناسايي نمي شود و زحمات شما بي ثمر باقي خواهد ماند .

هنکامي که مطلب شما کاملا آماده ارسال مي شود ، از کلمات کليدي که در هر سرويس دهنده اين بخش وجود دارد استفاده کنيد ، کلماتي که فکر ميکنيد بيشتر جستوجو مي شود را وارد کنيد ، هرگز در اين بخش جمله وارد نکنيد و فقط کلمات کليدي حداکثر تا 3 لغت براي هر کلمه کليدي وارد کنيد .

و در مجموع بيش از پنج کلمه کليدي انتخاب نکنيد چرا که هر کلمه اي که انتخاب مي شود يک صفحه ي جداگانه در وبلاگ بوجود مي آيد و صفحات زياد با مطالب کم باعث سردرگمي موتورهاي جستوجو مي شود ، پنج کلمه کليدي براي هر مطلب کاملا استاندارد است .

تنظيمات و آخرين نکات کليدي :

در صفحه اصلي وبلاگ بيش از 12 مطلب قرار ندهيد و در بخش تنظيمات وبلاگ ، مطالب صفحه اصلي را بين 8 الي 12 تنظيم کنيد.

اجازه دهيد مطالب قديمي در صفحه آرشيو مطالب قرار بگيرند ، صفحات آرشيو از ديد گوگل هرگز پنهان نيست و در نتيجه جستوجو نمايش داده مي شود.

از آرشيو هفتگي استفاده نکنيد ، آرشيو ماهانه بهترين گزينه است .

با هر وبلاگي تبادل لينک نکنيد ، چرا که شما حرفه اي وبلاگ نويسي مي کنيد و مي توانيد امتياز هاي زيادي کسب کنيد ، با تبادل لينک اين امتياز را با وبلاگ ديگري تقسيم ميکنيد و همينطور وبلاگ مورد نظر امتيازش را با وبلاگ شما تقسيم مي کند .

پس تا حد امکان فقط با وبلاگ هاي بهتر از خودتان تبادل لينک کنيد که مطمئن هستيد اين تبادل لينک براي شما سودمند است.

از ابتدا انتظار بازديد چند هزارتايي را نداشته باشيد و هرگز سعي نکنيد با تقلب آمار وبلاگتان را بالا ببريد ، با بکار گيري اين روش هايي که در اين مطلب مطالعه کرديد هر روز تعداد بيننده بيشتري از روز قبل خواهيد داشت و آمار بازديد صعودي نشانه موفقيت شماست .

اگر همين روش را در مدت زمان طولاني انجام دهيد در کمتر از يک سال وبلاگ پربازديد خواهيد داشت .

منبع:pichak.net

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
محصولات ویژه فروشگاه با تخفیف عالی
درباره ما
Profile Pic
سایت تودرتو فعالیت خود را در زمستان 1391 شروع کرده و به سرعت در حال ارتقاء می باشد.با عضویت و شرکت در بحث ها از وبگردی لذت ببرید و با اشتراک گذاری پست دلخواه خود در شبکه های اجتماعی مطالب را به دوستان خود نشان دهید...
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟