loading...
سایت سرگرمی تودرتو | کسب درآمد بالا | tudartu
محصولات پر فروش
محصولات ویژه
آخرین ارسال های انجمن
رضا بازدید : 15382 جمعه 17 خرداد 1392 نظرات (0)

 

کد انتقال آدرس وبلاگ به آدرس ديگر

حتماً شده که خواسته باشيد يک وبلاگ را به پايگاهي ديگر Redirect يا دوباره آدرس‌دهي کنيد. به اين معني که زماني که بازديد کنندگان وارد وبلاگ اولي شدند، به صورت خودکار به يک سايت ديگر هدايت شوند؛ يعني مجبور باشند که از دروازه وبلاگ اول شما بگذرند و وارد سايت يا وبلاگ دوم شوند. براي اين کار حتماً شما بايد مديريت وبلاگ اولي را به دست داشته باشيد. يعني اگر از يکي خوشتان نمي‌آيد و مي‌خواهيد وبلاگ او را خراب کنيد، نمي‌توانيد چنين کاري را انجام دهيد. ولي پايگاه دومي که شما مي‌خواهيد وبلاگتان به آنجا منتقل شود، فرق نمي‌کند که مال شما باشد يا کس ديگر. بدين منظور بايد از يک قطعه کد و کمي خلاقيت استفاده کنيد که ما در اين نوشته کد انتقال آدرس وبلاگ را همراه با توضيحات کامل به شما تقديم مي‌کنيم.

يکي از موارد استفاده اين کد، زماني است که شما سرويس دهنده‌ي وبلاگتان را کلاً عوض کرده‌ايد و مي‌خواهيد بازديد کنندگان شما به صورت خودکار به نشاني جديد وبلاگ هدايت شوند. البته نحوه آدرس دهي درستِ اين نمونه اين است که صفحه به صفحه انتقال را انجام دهيد؛ يعني اگر در وبلاگ قديمي يک مطلب در مورد فوتبال نوشته‌ايد، بايد به مطلبي با همين عنوان به وبلاگ جديد منتقل شود. نه اينکه تمامي صفحات وبلاگ قديمي به صفحه‌ي اصلي وبلاگ جديد منتقل شود. ولي مشکلي که وجود دارد اين است که در سرويس‌هاي وبلاگ دهي کاري به جز استفاده از روش دوم، که چندان خوش آيند نيست، از دستمان بر نمي‌آيد و به اصطلاح همين هم نعمت است.

 

کد Redirect کردن نشاني وبلاگ-www.tudartu.irبراي اين منظور ما از يک قطعه کد استفاده مي‌کنيم که بايد در بخش Head کد قالب خود قرار دهيد. البته انواع و اقسام اين نوع کد وجود دارد که بايد ببينيد که کداميک از آنها بروي وبلاگ شما کار مي‌کند. به احتمال زياد روش هاي اول و دوم کار نخواهند کرد، ولي در ترفند سوم شما به احتمال ??99% مي‌توانيد انتقال آدرس وبلاگ را انجام دهيد.


استفاده از برچسب refresh در HTML براي انتقال آدرس وبلاگ

اولين موردي که براي باز فراخواني يک صفحه به صفحه‌ي ديگر به ذهن مي‌رسد، استفاده از برچسب Refresh است که مثل بقيه‌ي برچسب‌هاي HTML موجود در قالب، بايد در صفحه ويرايش قالب، در بين برچسب‌هاي head، آن را قرار دهيد. اين کار معروفترين کار است که مي‌توانيد براي انتقال آدرس يک سايت يا وبلاگ انجام دهيد. اما مشکلي وجود دارد که بيشتر سرويس دهنده‌گان وبلاگ، اجازه استفاده از اين برچسب را به شما نمي‌دهند. بدين دليل که شايد شما با اين کار مي‌خواهيد بازديد يک سايت يا وبلاگ ديگر را بالا ببريد و مضرراتي هم متوجه سرويس دهنده است. اي کد به قرار زير است:


<meta http-equiv="refresh" content="0;url=http://tudartu.ir" >


فقط بايد در کد بالا، نشاني سايت مقصد را با http://tudartu.ir عوض کنيد. خوب، همانطور که گفته شد در بلاگفا و ديگر سرويس‌هاي وبلاگ دهي اين کد کار نمي‌کند. ولي امتحان کردن آن در ديگر سرويس‌ها که نمي‌دانيد وضعيت پشتيباني آنها چگونه است ضرري ندارد.


استفاده از جاوا اسکريپت براي انتقال آدرس وبلاگ

دومين استفاده از يک کد جاوا اسکريپ است که در زير آن را مشاهده مي‌کنيد:

<script type="text/javascript" language="javascript" >
document.location.href=http://tudartu.ir;
</script>

در اين کد هم بايد به جاي http://tudartu.ir از آدرس صفحه‌ي مقصد مد نظر خود استفاده کنيد. فقط باز اينجا هم مشکلي است که بلاگفا و پرشين بلاگ و ديگر سرويس‌ها، به عبارت location در اين کد حساس هستند و از آن صرف نظر مي‌کنند. پس از اين کد هم براي ريدايرکت کردن صفحات وبلاگ به يک سايت ديگر شايد نتوان استفاده کرد.

 

کد انتقال آدرس وبلاگ يک آدرس ديگر-www.tudartu.ir
قرار دادن کد جاوا اسکريپت در بخش head کدهاي قالب


استفاده از جاوا اسکريپت خارجي براي انتقال آدرس وبلاگ

اين روش، نوع ديگري از روش دوم است که اين بار ما از يک فايل خارجي استفاده مي‌کنيم که داراي دستور مورد نظر ما براي Redirect کردن نشاني تمامي صفحات وبلاگ به يک آدرس ديگر است. به احتمال 99% اين روش براي شما کار خواهد کرد. اما کمي دردسر بيشتري دارد.

در اولين کار شما بايد يک عدد پرونده يا فايل جديد بسازيد، و کد زير را درون آن قرار دهيد. براي اين کار هم نرم افزار Notepad را باز کرده و سپس آن را با پسوند .js ذخيره کنيد (اول نقطه سپس js).

document.location.href="http://tudartu.ir"

نشاني مد نظر خود را با http://tudartu.ir تعويض کنيد و فايل را در يک مکاني از وب آپلود يا بارگذاري کنيد. بهترين مورد استفاده از سرويس‌هايي مثل persiangig.com است. دقت کنيد که اين فايل را نبايد براي دانلود کردن آپلود کنيد. يعني با وارد کردن نشاني پرونده بايد به صورت مستقيم به دستورات داخل سند دسترسي داشته باشيد. اگر هاست شخصي داريد، بهتر است از آن استفاده کنيد.

سپس کد زير را در بخش head قالب خود قرار داده و عبارت “نشاني اينترنتي پرونده” را با نشاني فايلي که آپلود کرده‌ايد جايگزين کنيد.

<script type="text/javascript" language="javascript" src="نشاني پرونده جاوااسکريپت" > </script>


اين روش به احتمال زياد کار خواهد کرد و به سادگي مي‌توانيد انتقال آدرس وبلاگ به آدرس ديگر انجام دهيد. اما نکاتي مي‌ماند که در ادامه متذکر مي‌شويم.

دقت کنيد که با استفاده از اين کد در وبلاگ، موتور جستجو مخصوصاً گوگل به اين کار شما بدبين شده و اعتماد او نسبت به شما کم خواهد شد. پس دقت کنيد که اگر چاره‌اي جز اين کار نداشتيد، از کد انتقال آدرس وبلاگ استفاده کنيد.

منبع:bloging.ir

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
محصولات ویژه فروشگاه با تخفیف عالی
درباره ما
Profile Pic
سایت تودرتو فعالیت خود را در زمستان 1391 شروع کرده و به سرعت در حال ارتقاء می باشد.با عضویت و شرکت در بحث ها از وبگردی لذت ببرید و با اشتراک گذاری پست دلخواه خود در شبکه های اجتماعی مطالب را به دوستان خود نشان دهید...
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟