loading...
سایت سرگرمی تودرتو | کسب درآمد بالا | tudartu
محصولات پر فروش
محصولات ویژه
آخرین ارسال های انجمن
رضا بازدید : 1089 چهارشنبه 08 خرداد 1392 نظرات (0)

 

درست است که ازدواج هم مثل ديگر اتفاقات زندگي از قانون غيرقابل نقضي پيروي نمي‌کند اما آينده اين تصميم هم مثل ديگر تصميم‌ها تاحدودي قابل پيش‌بيني است و البته درست است که حتي با گذاشتن تمام سوپاپ‌هاي اطمينان هم نمي‌شود آينده را پيش‌بيني کرد، اما روانشناسان و محققان اين حوزه معتقدند بي‌توجهي به زنگ خطر‌ها مي‌تواند زودتر از آنچه تصورش را مي‌کنيد، زندگي شما را به سراشيبي بيندازد. اگر مي‌خواهيد با اطمينان بيشتري به دنياي عجيب و مبهم ازدواج پا بگذاريد، بهتر است نگاهي به تجربيات ديگران بيندازيد و اين 13 زنگ خطر را جدي بگيريد.

 

دنیای عجیب ازدواج,ازدواج نحس,www.tudartu.ir

 

 • زنگ خطر اول


گذشته‌اش را مهر و موم کرده؟

وقتي با او در مورد گذشته صحبت مي‌کنيد، به گفتن جواب‌هاي کلي و گنگ اکتفا مي‌کند و تمايلي به گفتن خاطرات گذشته‌اش ندارد؟ اگر چنين فردي در مقابل شما قرار دارد، کمي محتاط‌تر باشيد. کسي که با اشتياق خاطراتش را برايتان بازگو نمي‌کند و نمي‌توانيد سر از کارنامه‌اش دربياوريد، ممکن است واقعيت‌هاي مهمي براي پنهان کردن داشته باشد. بررسي‌ها ثابت کرده کسي که از صحبت کردن درمورد گذشته خود اجتناب مي‌کند و وقتي از او سؤالي مي‌كنيد، از جواب‌دادن به آن طفره مي‌رود، ممکن است فرد ايده‌آلي براي ازدواج نباشد. چنين شخصي احتمالا در پاسخ به شما، موضوع را کم‌اهميت جلوه مي‌دهد و هميشه با سياست از پاسخ دادن خودداري مي‌کند يا جوابي که چندان مشکلي از شما حل نمي‌کند را بر زبان مي‌آورد.

 • زنگ خطر دوم


با خانواده‌اش بيگانه است

اگر خواستگار شما ميانه‌اي با خانواده‌اش ندارد و کمتر سراغشان مي‌رود هم بايد مراقب باشيد. کسي که از صحبت کردن در مورد خانواده‌اش و سوابق خانوادگي‌اش طفره مي‌رود، مشکلات جدي‌تري دارد که ممکن است به راحتي قابل حل نباشد. ممکن است اين فرد با صميمي شدن مشکل داشته باشد يا نسبت به اعضاي خانواده‌اش احساس خشم فروخورده‌اي داشته باشد؛ خشمي که مي‌تواند در ديگر جنبه‌هاي زندگي او هم اثر بگذارد و از ارتباطات کاري گرفته تا شيوه فرزندپروري و ارتباطش با شما را تحت تاثير قرار دهد.

 • زنگ خطر سوم


با همسر سابقش صميمي است

ارتباط داشتن با همسر يا نامزد سابق، زنگ خطر ديگري است که بايد به آن توجه کنيد. اگر خواستگار شما هنوز هم با همسر يا نامزد سابقش ارتباط نزديک و صميمانه‌اي دارد، بايد بيشتر نگران باشيد. گرچه احتمالا او از عبارت «دوستي ساده» استفاده مي‌کند اما هميشه اين خطر وجود دارد که به رابطه قديمي‌اش بازگردد و نتواند از خاطراتش دل بکند. درست است که همسر آينده شما هم مثل هر فرد طبيعي، دوستان هم‌جنس و غيرهم‌جنسي دارد اما اگر از معرفي شما به دوستان غيرهمجنسش خودداري كرده و دور از چشم شما با آنها ملاقات مي‌کند، نمي‌توانيد انتظار تشکيل زندگي موفقي را داشته باشيد.

 • زنگ خطر چهارم


بدون خانواده‌اش آب نمي‌خورد

ارتباط افراطي با اعضاي خانواده به همان اندازه نداشتن چنين ارتباطي مي‌تواند دردسرساز شود. اگر نامزد شما بيش از اندازه به خانواده‌اش نزديک است و بدون خواست و تمايل آنها، نمي‌تواند تصميمي بگيرد، در مورد انتخاب او ترديد کنيد. اگر او در طول روز بارها و بارها با خانواده‌اش صحبت مي‌کند و براي خدمت‌رساني به آنها، از اولويت‌هاي زندگي خودش مي‌گذرد، احتمالا دچار وابستگي افراطي است. فردي که اجازه مي‌دهد خانواده‌اش به او امر و نهي کنند و در اين مورد حد و مرزي هم قائل نمي‌شود، نمي‌تواند ازدواج موفقي داشته باشد. احتمالا او بعد از ازادواج هم گفته‌ها و تصميم‌هاي خانواده‌اش را در اولويت قرار مي‌دهد و نمي‌تواند به همسرش آنطور که بايد ارزش و اعتبار دهد. با ورود به چنين خانواده‌اي، شما به عنوان يک فرد اضافي و بي‌اهميت، احساس غريبگي خواهيد کرد و همسرتان هم هرگز به خاطر دفاع از حقوق و نظرات شما، به خانواده‌اش واکنشي نشان نخواهد داد.

 • زنگ خطر پنجم


معتاد يا رفيق‌باز است؟

قبل از دادن هر جوابي به عادت‌هاي خواستگارتان توجه کنيد. سابقه اعتياد به مواد مخدر، يک زنگ خطر جدي است. اگر او براي بيشتر کردن «شادي»‌هايش سراغ مخدر مي‌رود يا مي‌خواهد از اين طريق با دوستانش خوش باشد به آينده زندگي مشترکتان بيشتر فکر کنيد. چنين تفکري را نمي‌توانيد به آساني توجيه کنيد. يادتان نرود شما نه پزشک مخصوص او هستيد و نه روان‌درمانگرش؛ پس با اين توجيه که بعد از ازدواج اوضاع فرق مي‌کند و با ديدن توجه و محبت شما، او هم تغيير مي‌کند، خودتان را به دام نيندازيد. البته مسلما خواستگار شما در ابتدا چنين اتهاماتي را انکار مي‌کند يا در صورت پذيرش آنها، به شما وعده‌هايي براي آينده مي‌دهد اما باور کنيد که شما به تنهايي قادر به تغيير دادن چنين شرايطي نيستيد.

 • زنگ خطر ششم


شما را کادو باران مي‌کند

از مردهاي بيش از حد مهربان بترسيد. مردهايي که شما را غرق در محبت و توجه مي‌کنند و تمام دارايي‌شان را به پاي شما مي‌ريزند، نمي‌توانند همسر ايده‌آلي براي شما باشند. کسي که مدام با شما تماس مي‌گيرد و وانمود مي‌کند که تمام 24 ساعت به شما فکر مي‌کند، در آينده مي‌تواند زندگي را برايتان سخت کند. چنين فردي احتمالا در مورد شما احساس مالکيت شديدي دارد يا از غرق کردن خودش در اين رابطه به عنوان راهي براي فرونشاندن اضطرابش استفاده مي‌کند. چنين همسري در آينده هم براي شما آزادي و حريم شخصي قائل نخواهد شد و نياز طبيعي شما به تنهايي را درک نخواهد کرد. گرچه در آغاز ديدن اين توجه‌ها مي‌تواند لذت‌بخش و همراه با غرور باشد اما بعد از مدتي در کنار او احساس خفگي خواهيد کرد.

 • زنگ خطر هفتم


از همسر سابقش بيزار است

اگر شما اولين تجربه ارتباط خواستگارتان با جنس مخالف نيستيد، بايد محتاط‌تر عمل کنيد. احساسات خوب، بد يا خنثايي که اين مرد نسبت به همسر يا نامزد قبلي‌اش دارد، مي‌تواند براي شما هشداري جدي‌باشد. اگر او به شدت از همسر يا نامزد قبلي‌اش نفرت دارد و نسبت به او عصباني و منزجر است، مراقب باشيد. در زندگي با مردي که هميشه تجربه‌هاي قبلي‌اش را به عنوان آزاردهنده‌ترين اتفاقات ارتباطي زندگي‌اش بيان مي‌کند و به جاي در نظر گرفتن اشتباهات خود، آنها را براي شکست رابطه‌اش مقصر مي‌داند، شما هم امنيت نداريد. احتمال اينکه مقصر بعدي شما باشيد و تمام نفرتش متوجه شما شود هم کم نيست. چنين مردهايي مسئوليت خود را در ساختن و پروراندن يک رابطه درنظر نمي‌گيرند و معمولا، هيچ‌وقت به رضايت عاطفي نمي‌رسند.


دنياي عجيب ازدواج,ازدواج نحس

دنیای عجیب ازدواج,ازدواج نحس,www.tudartu.ir

 

 • زنگ خطر هشتم


با يک چمدان شکست به خواستگاري آمده؟

مي‌گويند همه آدم‌ها يک چمدان نامرئي را با خود به همراه دارند. چمداني که از خاطرات گرفته تا موفقيت‌ها و شکست‌ها را در خود دارد. براي آنکه بخواهيد به خواستگارتان جواب بدهيد، بايد نگاهي به محتويات چمدان او بيندازيد. آيا سرگذشت او پر است از اشتباهات شغلي و ارتباطي يا اينکه با يک دنيا تجربيات سودمند به زندگي با شما وارد مي‌شود؟ آيا او از شکست‌هاي زندگي‌اش درس گرفته يا اينکه اشتباهاتي که پيش از اين خانواده‌اش انجام داده بودند را دوباره تکرار مي‌کند و از انجام دوباره اشتباهات خودش هم ابايي ندارد؟ يادتان نرود از خواستگاري تا ازدواج، شما به زماني بين 6ماه تا 2 سال نياز داريد و در اين دوران نامزدي، مي‌توانيد چمدان همسر آينده‌تان را حسابي زيرو رو کنيد.

 • زنگ خطر نهم


زير بدهي دست و پا مي‌زند؟

اينکه همسر آينده شما پولدار باشد يا نباشد، موضوع چندان مهمي نيست اما تصميم‌گيري‌هاي مالي او، مي‌تواند آينده زندگي‌تان را هم تاحدودي آشکار کند. اگر خواستگار شما هميشه بدهکار و مقروض است، زياد به موفقيت اين رابطه خوشبين نباشيد. فردي که برگه‌هاي جريمه پرداخت‌نشده‌اي دارد و نمي‌تواند دخل و خرجش را با هم هماهنگ کند، احتمالا از نظر اقتصادي بي‌ثبات است و به‌جاي تلاش براي رفاه شما، مدام وعده‌هايي را مطرح مي‌کند که هرگز عملي نمي‌شوند.

 • زنگ خطر دهم


زندگي‌تان را توي مشتش گرفته؟

به گفته خودش مي‌خواهد مثل يک پروانه دور شما بچرخد و نگذارد آب توي دلتان تکان بخورد؟ اينکه همسر شما چنين ادعايي را چطور عملي مي‌کند هم مي‌تواند در دوام يا شکست ارتباط شما موثر باشد. اگر او مدام شما را زير نظر دارد و به بهانه حمايت و محافظت از شما، تنهايتان نمي‌گذارد، آينده خوشي در انتظارتان نيست. فردي که در همين آغاز آشنايي مدام شما را به بهانه مهرباني بيش از حدش کنترل مي‌کند، در آينده به همسري سختگير و ديکتاتور تبديل مي‌شود که مجال نفس کشيدن را به شما نمي‌دهد. يادتان نرود که زندگي مشترک، هميشه در اين روزهاي شيرين آشنايي باقي نمي‌ماند و چنين مردي، مي‌تواند به همسري کنترل‌گر و حسود تبديل شود که در تمام تصميم‌هاي زندگي‌تان دخالت مي‌کند و حتي ارتباطتان با ديگران را زير نظر مي‌گيرد.

 • زنگ خطر يازدهم


خانواده‌ها سد راهند

نياز آدم‌ها به احترام يک نياز اساسي براي ساختن ارتباطي موفق است. اگر از همان ابتداي آشنايي شما، اطرافيانتان اين ارتباط را به رسميت نمي‌شمرند، مراقب باشيد. دلايل خانواده‌ها و دوستان براي مخالفت با اين ارتباط چيست؟ به پاسخ اين سؤال خوب فکر کنيد و اگر به نتيجه نرسيديد، موضوع را با خانواده‌ها مطرح کنيد. يادتان نرود حمايت و احترام اطرافيان شما نسبت به اين ارتباط، انرژي شما براي ساختن يک زندگي موفق را چندين برابر مي‌کند و فراموش نکنيد همه ما، نياز داريم به ارتباط عاطفي و همراهي که براي زندگي‌مان انتخاب کرده‌ايم، افتخار کنيد و با شادي همراه او در کنار ديگران حاضر شويم.

 • زنگ خطر دوازدهم


آرزوهاي شما آرزويش نيست

او زندگي در يک شهر کوچک را مي‌پسندد و زندگي شما با ترافيک و شلوغي گره خورده؟ او عاشق لم دادن و تلويزيون ديدن است و شما براي اينکه امروزتان از ديروز پربارتر باشد به هر دري مي‌زنيد؟ او گوشه‌گير و اهل تنهايي است و شما عاشق مهماني و مسافرت‌هاي برنامه‌ريزي نشده‌ايد؟ اگر ميان شما و خواستگارتان، يک دنيا تفاوت ريز و درشت وجود دارد و نمي‌توانيد از آنها صرف‌نظر کنيد، مراقب باشيد. تفاوت نگاه شما به زندگي و انتخاب سبک‌هاي زندگي متضاد، مي‌تواند به زيان هر دوي شما تمام شود. چنين زندگي‌اش از شما افرادي خسته خواهد ساخت که از تفريحات هم لذتي نمي‌برند و معناي شادي و خوش‌گذشتن در ذهنشان تفاوت اساسي دارد.

 • زنگ خطر سيزدهم


وقت ازدواجش شده؟

زندگي با مردي که تنها به دليل آنکه سنش اقتضا مي‌کند تصميم به ازدواج گرفته، آسان نيست. مردهايي که با فشار خانواده و اطرافيان يا به دليل ترس از هميشه تنها ماندن و رقابت با دوستان متاهل‌شان ازدواج مي‌کنند، اغلب سرانجام خوشي ندارند. گذشته از اين، کساني که به دليل تلافي کردن و انتقام گرفتن از نامزد و همسر قبلي‌شان به خواستگاري مي‌روند، نمي‌توانند زندگي موفقي را بسازند. انگيزه آنها عشق و ساختن يک زندگي موفق در کنار کسي که توانايي خوشبخت کردنشان را دارد، نيست. آنها تنها به دليل رها شدن از فشارهاي خانواده يا اثبات توانايي‌هايشان به دوستان يا همسر سابق براي ساختن اين زندگي پيش‌قدم مي‌شوند، پس مراقب باشيد و از انگيزه همسرتان براي ازدواج مطمئن شويد.

منبع:مجله سيب سبز

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
محصولات ویژه فروشگاه با تخفیف عالی
درباره ما
Profile Pic
سایت تودرتو فعالیت خود را در زمستان 1391 شروع کرده و به سرعت در حال ارتقاء می باشد.با عضویت و شرکت در بحث ها از وبگردی لذت ببرید و با اشتراک گذاری پست دلخواه خود در شبکه های اجتماعی مطالب را به دوستان خود نشان دهید...
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟