loading...
سایت سرگرمی تودرتو | کسب درآمد بالا | tudartu
محصولات پر فروش
محصولات ویژه
آخرین ارسال های انجمن
رضا بازدید : 2839 سه شنبه 01 اسفند 1391 نظرات (0)

 

شما با موهايتان چه مشكلي داريد؟ چه ايرادي در آنها وجود دارد كه به زيباييشان آسيب زده‌ است؟ مطمئن باشيد مي‌توانيد مشكل اصلي خود را در اين مطلب پيدا كنيد.

اگر قرار باشد از خانم‌ها درباره بزرگ‌ترين مشكلي كه با موهايشان دارند سؤال شود، بيشتر آنها به مشكلات يكساني اشاره خواهند كرد. بسياري از آنها با مشكلاتي چون سفيدي موها، ريزش، وز شدن، بي‌حالتي و. . . . مواجه هستند. به‌طور ساده‌تر مي‌توان گفت هر فردي حداقل با يكي از اين مشكلات درگير است البته خيلي‌ها براي حل مشكل‌شان تلاش چنداني نمي‌كنند و تا حد زيادي با آن كنار مي‌آيند تا جايي كه حتي فراموش مي‌كنند و فقط وقتي مقابل آينه خود را مي‌بينند يادشان مي‌آيد در موها ايرادي وجود دارد كه زيباييشان را مختل كرده ‌است. اما نااميد نشويد شما مي‌توانيد با به كار بردن چند روش و تكنيك خاص مشكلات موهايتان را برطرف كنيد.

 

 چگونه موهـای بی‌حالت را سشـوار بكشید -www.tudartu.irموهايم در حال سفيد شدن است

موهاي سفيد مشكلي است كه همه ما دير يا زود با آن مواجه مي‌شويم و به قول معروف «دير و زود دارد ولي سوخت و سوز ندارد.» بيشتر پزشكان اعتقاد دارند براي جلوگيري از سفيدي موها درمان دارويي وجود ندارد اما مي‌توان آنها را پوشاند. با توجه به اينكه چقدر از موهايتان سفيد است 4 راه‌حل پيش روي شماست:

اگر چند تار مو سفيد شده باشد

خانم ليزا چيكسين،‌ كارشناس آرايشگري در نيويورك مي‌گويد: «وقتي فقط تعداد كمي از موهايتان سفيد شده‌ باشد، يك رنگ گياهي مي‌تواند به‌خوبي آنها را بپوشاند. رنگ‌هاي گياهي ميزان پروكسايد بسيار كمي دارند و مي‌توانند روي موهاي سفيد بنشينند. معمولا بعد از رنگ، موهاي سفيد فقط كمي روشن‌تر از رنگ طبيعي موهاي خودتان مي‌شود كه همين مي‌تواند به رنگ موها سايه بدهد؛ درست مثل اينكه موهايتان را هايلايت كرده‌ايد. چنين رنگ‌هايي مي‌تواند تا 12 هفته روي موها باقي بماند؛ البته ريشه‌ها را بايد مرتبا رنگ كنيد.

وقتي تكه‌اي از موهايتان سفيد شده ‌است

وقتي موهايتان به‌صورت تكه‌اي سفيد شده است، بايد سراغ رنگ‌هاي نيمه‌دائمي برويد. شما مي‌توانيد مقداري از رنگ شبيه موهاي طبيعي‌تان را با شامپوي سرتان مخلوط كنيد و به سر بزنيد، چنين رنگي 8 تا 10 هفته روي سر دوام مي‌آورد. رنگ‌هاي نيمه‌دائمي مقدار زيادي پروكسايد ندارد و به همين دليل زود از بين نمي‌روند اما مي‌توانيد براي اطمينان از بهتر رنگ گرفتن از رنگي كمي تيره‌تر استفاده كنيد.

چرا موهاي سفيد حالت نمي‌گيرند؟

احتمالا تا به‌حال از خود پرسيده‌ايد كه چرا موهاي سفيدتان زبرتر است و برخلاف موهاي طبيعي گذشته‌تان مدام تاب برمي‌دارد و صاف باقي نمي‌ماند و... . بايد بدانيد كه شما تنها فردي نيستيد كه دچار اين مشكل هستيد.

دليل اين اتفاق دقيقا مشخص نيست ولي دكتر مورت وستمن، كارشناس شيمي مواد آرايشي در اين زمينه يك تئوري دارد. او مي‌گويد: «موهاي سفيد وقتي رنگ خود را از دست مي‌دهند يعني ملانين خود را از دست داده‌اند و در نتيجه نمي‌توانند نور را جذب خود كنند و همان درخششي را داشته ‌باشند كه موهاي داراي رنگدانه از خود ساطع مي‌كنند.»

بدون ملانين، موها ضعيف‌تر هم مي‌شوند و اشعه فرابنفش خورشيد مي‌تواند به راحتي به آنها آسيب برساند. اما راه‌حل چيست؟ بهترين كار استفاده از محصولات حالت‌دهنده داراي سيليكون است.

اين محصولات موها را براق نشان مي‌دهد و از موها نيز در مقابل اشعه فرابنفش خورشيد محافظت مي‌كند. اگر فقط چند تار موي سفيد داريد مي‌توانيد آنها را بكنيد و نگران اين هم نباشيد كه با كندن آن موهاي سفيدتان چند برابر شود.

موهايم نازك شده است

وقتي موهاي سر نازك مي‌شود مي‌تواند بسيار آزاردهنده باشد؛ چون هم موها كمتر نشان مي‌دهد و هم حالت دادن آنها مشكل‌تر مي‌شود. البته جالب است بدانيد پزشكان نازك شدن موها را نيز جزئي از فرايند ريزش موها مي‌دانند اما خبر خوب اينكه برايتان راه‌حل‌هايي داريم.

تمام درمان‌هايي كه براي ريزش وجود دارد

حالا با اين نازكي موها بايد چه كار كرد؟ اگر ريزش و نازك شدن موهاي شما بعد از استفاده از داروي خاصي شدت گرفته است، مي‌توان موهاي ريخته شده را با كمك پزشك بازگرداند اما اگر ريزش موها به‌طور دائم است و تبديل به يك دردسر مزمن شده ‌است از نظرسازمان FDA تنها 2 راه درمان قابل‌قبول وجود دارد: يكي استفاده از ماينوكسيديل كه در 2 نمونه 2 درصد و 5 درصد در داروخانه‌ها موجود است و بايد 2بار در روز به‌طور موضعي استفاده شود. اين ماده مي‌تواند ريزش و نازك شدن موها را متوقف كند كه در حدود 40 درصد از زنان رويش مجدد اتفاق مي‌افتد.

اگر شما يائسه شده‌ايد، پزشكتان مي‌تواند برايتان قرص فيناسترايد تجويز كند يا داروهاي ديگري كه مي‌تواند توليد آندروژن را كاهش دهند. افزايش اين هورمون در بدن مي‌تواند ريزش مو ايجاد كند(البته بسياري از پزشكان اين قرص را در دوران باروري براي خانم‌ها تجويز نمي‌كنند چون احتمال دارد كه باعث ايجاد نواقصي در جنين پسر آنها بشود). بعضي از پزشكان هم براي درمان ريزش موها از ليزر استفاده مي‌كنند اما تا به حال درباره اثربخشي اين روش تحقيق مستقلي صورت نگرفته ‌است. اگر هم با جراحي مشكلي نداريد، روش‌هاي مختلف كاشت مو مي‌تواند برايتان كارايي داشته‌ باشد اين روش مي‌تواند به خانم‌ها ظاهري كاملا طبيعي دهد.

آينده درمان‌هاي ريزش مو چيست؟

1. شركت توليد داروي آلارگان دارويي جديد براي ريزش مو ساخته است كه حاوي موادي است كه قبلا در رويش مژه‌ها بسيار موثر بوده‌ است. اين شركت به‌ دنبال دريافت تأييد سازمان FDA است. در واقع تحقيقات كلينيكي فراواني براي درمان اين مشكل رايج در حال انجام است و پيش‌بيني مي‌شود تا سال 2014 اين دارو وارد بازار شود.

2. محققان طي تحقيقات خود روي موش‌ها به اين نتيجه رسيده‌اند كه سلول‌هاي ساقه‌اي مي‌تواند به رشد موهاي تازه كمك كند. دكتر مايكل لانگاكر، استاد دانشكده پزشكي دانشگاه استنفورد مي‌گويد: «در 10 سال آينده اين روش مي‌تواند تحول عظيمي در درمان‌ها ايجاد كند. در اين روش سلول‌هاي ساقه‌اي را از مناطقي كه رشد موها در آنجا بيشتر است، برمي‌دارند و بعد اين سلول‌ها را به قسمتي كه موهاي آن نازك شده‌است تزريق مي‌كنند تا موجب رشد موهاي جديد شود.»

كم مويي خود را بپوشانيد

يك مدل موي درست مي‌تواند اين نازكي موها را بپوشاند. بهتر است اندازه موهايتان را روي شانه‌ها نگه داريد. اگر موهايتان خيلي بلند باشد، كم‌پشت‌تر نشان مي‌دهد. اگر نوك موهايتان يكدست باشد، ضخيم‌ جلوه مي‌كند؛ البته كناره موها بايد مدلي لايه‌لايه داشته باشد.

وقتي موها در فرق‌سر نازك مي‌شود اما همچنان در جلوي سر ضخيم‌ است مي‌توانيد جلوي آنها را چتري بزنيد تا مو ظاهري پرتر پيدا كند. علاوه بر اينها مي‌توانيد از پودرهاي پرپشت‌كننده هم استفاده كنيد. اين پودرها از فيبرهاي خيلي ريز كراتين تشكيل شده‌ است كه به موها مي‌چسبد تا منطقه‌هاي خالي را پركند و نمي‌گذارد پوست كف سر مشخص شود و در واقع با رنگ اين پودرها پوست سر كاملا پوشيده مي‌شود.

مدل‌هايي كه موها را پرپشت نشان مي‌دهند

بيشتر درمان‌هاي مربوط به ريزش موها براي اينكه اثر خود را نشان دهند بايد حداقل يك سال استفاده شوند. در اين مدت با استفاده از يك مدل مو درست مي‌توانيد كم پشتي موهاي خود را بپوشانيد؛ البته اگر بيشتر موهايتان را به خاطر عوامل ژنتيك يا بيماري‌هاي دستگاه ايمني مثل آلوپشيا از دست داده‌ايد، شايد بهتر باشد به ‌دنبال يك كلاه‌گيس باشيد.

موهايم به هيچ وجه حالت نمي‌گيرد

اگر موهايتان حالت نمي‌گيرد شما تنها نيستيد خيلي‌ها همين مشكل حسابي آزارشان مي‌دهد. احتمالا برايتان پيش آمده كه با هزار زحمت حالتي به موهايتان داده‌ايد و بعد از مدت كوتاهي دوباره آن حالت از بين مي‌رود و شما با موهاي صاف و بي‌حالت‌تان تنها مي‌مانيد. اما حالا مي‌توانيد با استفاده از يك روش و محصولات درست اين مشكل را حل كنيد.

براي اينكه موهايتان كمي فر شود...

براي كساني كه موهاي بي‌حالت و خيلي صاف دارند، مو‌ج‌دار و فر شدن موها يك آرزوست اما چاره كار شما استفاده از اسپري ژل‌هاست. اول از همه بايد روي موهاي خشك‌تان از نيمه به پايين تا نوك اسپري كنيد بعد آنها را شانه كنيد و با استفاده از يك اتو فركننده 4 سانتي موها را فر كنيد. با اين اتو موهايتان فر درشت مي‌شود. ژل اين قدرت را به موهاي شما مي‌دهد كه بتواند فر موجود در خود را حفظ كند و در نهايت با استفاده از اسپري‌هاي ثابت‌كننده حالت موها را ثابت كنيد. هر قدر بيشتر اسپري بزنيد موها حالت خود را بهتر حفظ مي‌كنند. اما حواس‌تان باشد كه اسپري شما بايد به‌گونه‌اي باشد كه موها را چسبناك يا شكننده نكند.

چه شامپويي برايتان مناسب است؟

روغن موها را شل و بي‌حالت مي‌كند به همين دليل بسيار مهم است كه سبوم و چربي روي پوست كف‌سر را تا حد ممكن كم كنيد. به‌دنبال شامپويي باشيد كه حاوي مواد پاك‌كننده‌اي چون رزماري و عصاره مركبات(مثل پرتقال) يا روغن درخت چاي باشد.

موهايتان را روزانه با آن شامپو بشوييد و از كانديشنر هم استفاده نكنيد. اگر نوك موهايتان خشك شد، مي‌توانيد كمي كانديشنر حجم‌دهنده به نوك موها بزنيد تا خشكي آنها را بگيريد.

براي حفظ حالت موها در تمام روز

اگر مي‌ترسيد بعد از اينكه وقت زيادي را صرف حالت دادن موهايتان كرديد، بعد از چند ساعت همه حالت‌ها از بين برود بايد بدانيد چاره كار شما استفاده از شامپوهاي خشك است كه در داروخانه‌ها موجود است. شما بايد شامپوي خشك را روي ريشه‌ها اسپري كنيد تا چربي موها را جذب خود كند و در نتيجه موها حجم بگيرد. ساختار اين شامپوها به‌گونه‌اي است كه وقتي روي ريشه موهاي خشك اسپري شود چربي‌ها را در خود حل مي‌كند تا موها ديگر چرب به‌نظر نرسند.

با اينگونه سشوار كشيدن موهايتان حالت مي‌گيرد

وقتي موهايتان هنوز نمدار است، روي ريشه‌ها يك اسپري حجم‌دهنده بزنيد تا كمي موها پف كند بعد سرتان را به سمت پايين بگيريد و درحالي‌كه موهايتان آويزان است موها را با سشوار خشك كنيد. با اين كار كمي به موها حجم مي‌دهيد تا ديگر بدون حالت به كف سر نچسبد.

از وز موهايم خسته‌ شده‌ام

وز مو شدن موها مي‌تواند حسابي آزاردهنده باشد چون تمام آرايش موها را خراب مي‌كند اما احتمالا اين جمله را تا به حال زياد شنيده‌ايد كه بهترين درمان، پيشگيري است. بايد دست‌به كار شويد و وزها را پيش از به‌وجود آمدن نابود كنيد. برنامه تدگيبسون، كارشناس آرايشگري در نيويورك براي مبارزه با وز موها بر اين راهبرد استوار است:

يك روز بدون وز

8 صبح. هنگام دوش گرفتن حتما از شامپو و كانديشنري استفاده كنيد كه حاوي مقدار زيادي مواد مرطوب‌كننده مثل سيليكون، پانتنول و شي‌باتر باشد تا روي كوتيكول‌(لايه خارجي) موها را بپوشاند و تمام منافذ آن را مسدود كند تا ديگر تارهاي مو نتوانند رطوبت موجود در هوا را به‌خود جذب كنند و وز شوند. از تمام محصولاتي كه مواد حجم‌دهنده‌اي چون پروتئين‌هاي گندم، برنج و ابريشم دارند، اجتناب كنيد.

8:15 صبح. بعد از حمام موهايتان را با حوله بپوشانيد و آرام با ملايمت حوله را روي موها با دست فشار دهيد تا آب روي موها جذب حوله شود. اگر حوله را به موها بكشيد ممكن است كوتيكول موها آسيب ببيند و همين آسيب منجر به وز شدن موها مي‌شود. بعد با يك شانه دندانه پهن گره‌خوردگي‌هاي موها را باز كنيد.

8:20 صبح. درحالي‌كه موها هنوز نم‌ دارند بايد آنها را با مقدار زيادي حالت‌دهنده‌هاي كرمي از ريشه تا نوك بپوشانيد. اين كرم‌ها حاوي مواد نرم‌كننده سنگيني است كه مي‌تواند از وز شدن موها تا حد زيادي جلوگيري كند.

8:30 صبح. بعد از اينكه بيشتر از نصف موهايتان تقريبا خشك شد، با استفاده از يك برس گرد بزرگ مي‌توانيد به آنها حالت دهيد. هنگام سشوار كشيدن بهتر است از نازل آن حتما استفاده كنيد اما يادآوري مي‌كنيم بهتر است سرسشوار هنگام خشك كردن به سمت پايين باشد.

8:45 صبح. اگر با توجه به تمام دستورالعمل‌هاي فوق همچنان موهايتان كمي وز كرد، چاره كار همان كرم ضد‌ وزي است كه روي موهاي نمدارتان ماليديد. اما اين بار لازم نيست مقدار زيادي از آن را استفاده كنيد. كافي است كمي از كرم را كف دست‌هايتان بريزيد و بعد به تمام موها از ريشه تا نوك بماليد. البته اگر موهايي زبر و فر داريد مي‌توانيد به جاي كرم از سرم‌هاي مخصوص استفاده كنيد تا موهايتان كمي نرم هم بشود. اگر قد موهايتان متوسط است به اندازه يك سكه سرم را كف دست بريزيد و به موها بماليد. مرطوب‌كننده‌هاي موجود در اين حالت‌دهنده‌ها وقتي روي موهاي خشك بنشينند، وزن فر موها را سنگين مي‌كند و در نتيجه فرها باز مي‌شود. البته سيليكون موجود در بسياري از سرم‌ها موها را نرم هم مي‌كند.

منبع:برترین ها

برچسب ها مو , عمومی , سلامت , بهداشت , پزشکی ,
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
محصولات ویژه فروشگاه با تخفیف عالی
درباره ما
Profile Pic
سایت تودرتو فعالیت خود را در زمستان 1391 شروع کرده و به سرعت در حال ارتقاء می باشد.با عضویت و شرکت در بحث ها از وبگردی لذت ببرید و با اشتراک گذاری پست دلخواه خود در شبکه های اجتماعی مطالب را به دوستان خود نشان دهید...
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • رپورتاژ آگهی saat24.news
 • رپورتاژ آگهی entekhab.ir
 • رپورتاژ آگهی parsfootball.com
 • رپورتاژ آگهی dana.ir
 • رپورتاژ آگهی tala.ir
 • رپورتاژ آگهی photokade.com
 • رپورتاژ آگهی alamto.com
 • رپورتاژ آگهی iranjib.ir
 • رپورتاژ آگهی baharnews.ir
 • رپورتاژ آگهی mihanblockchain
 • رپورتاژ آگهی yasdl.com
 • رپورتاژ آگهی alef.ir
 • رپورتاژ آگهی persiantools.com
 • رپورتاژ آگهی khabarfoori.com
 • رپورتاژ آگهی yjc.ir
 • 9 سایت خرید رپورتاژ خودرویی
 • رپورتاژ آگهی click.ir
 • رپورتاژ آگهی tabnak.ir
 • رپورتاژ آگهی fararu.com
 • رپورتاژ آگهی namnak.com
 • رپورتاژ آگهی gadgetnews.net
 • رپورتاژ آگهی farsnews.ir
 • رپورتاژ آگهی anzalweb.ir
 • رپورتاژ آگهی afkarnews.com
 • رپورتاژ آگهی borna.news
 • رپورتاژ آگهی tejaratnews.com
 • رپورتاژ آگهی mehrnews.com
 • رپورتاژ آگهی tasnimnews.com
 • 3 سایت خبری پرفروش رپورتاژ
 • سندباکس گوگل چیست
 • استاندارد های خرید بک لینک
 • تبلیغات گسترده اینستاگرام
 • خرید بک لینک گردشگری
 • خرید بک لینک تلگرام
 • رپورتاژ آگهی digiato.com
 • رپورتاژ آگهی varzesh3.com
 • خرید بک لینک رزبلاگ
 • اسپم اسکور چیست
 • خرید بک لینک اینستاگرام
 • رپورتاژ آگهی isna.ir
 • سوالات متداول رپورتاژ آگهی
 • 10 سایت برتر خرید بک لینک
 • 10 سایت برتر خرید رپورتاژ
 • رپورتاژ آگهی zoomit.ir
 • رپورتاژ آگهی 1pezeshk.com
 • رپورتاژ آگهی asriran.com
 • رپورتاژ آگهی mihanblog.com
 • رپورتاژ آگهی khabarfarsi.com
 • رپورتاژ آگهی chetor.com
 • رپورتاژ آگهی aftabir.com
 • رپورتاژ آگهی asemooni.com
 • رپورتاژ آگهی konkur.in
 • رپورتاژ آگهی cloob.com
 • انواع لینک ها
 • ادمین اینستاگرام✔️
 • بک لینک PBN چیست✔️
 • فاکتورهای رتبه بندی گوگل 2020
 • افت در سئو
 • سفارش لینک سازی✔️
 • بک لینک چیست✔️
 • کامنت مارکتینگ چیست✔️
 • لینکدین و مزایای SEO آن
 • معرفی پدیده گوگل دنس
 • تولید محتوا متنی✔️
 • خرید بک لینک پروفایل✔️
 • خرید بک لینک نوفالو✔️
 • تبلیغات متنی چیست✔️
 • آموزش ایندکس سریع بک لینک
 • ساخت بک لینک✔️
 • مزرعه محتوا
 • سئو سایت نوپا
 • پشتیبانی سایت چیست✔️
 • لینک سازی هدفمند
 • سوشیال سیگنال چیست
 • ضریب اعتبار سایت
 • مزرعه لینک
 • زمان تاثیر بک لینک ها
 • سریعترین روش افزایش رتبه
 • ثبت بک لینک های gov. و edu
 • بررسی پیج اتوریتی
 • ابزار آنالیز بک لینک
 • عملکرد بک لینک 2019
 • راهکار به صفحه اول گوگل
 • تفاوت های بک لینک و رپورتاژ
 • بمباران گوگلی
 • خارج شدن از جریمه گوگل
 • تبلیغات در گوگل
 • جلوگیری از جریمه شدن
 • سایت مپ و انواع آن
 • عملکرد هشتگ
 • جستجوی کلمه کلیدی
 • مزایای https
 • Robots.txt چیست
 • پنالتی گوگل
 • مزیت طلایی استفاده از بک لینک
 • بک لینک سازی 2019
 • اهمیت بک لینک در سال 2018
 • نکات مهم سئو سال 2018
 • بررسی بک لینک های سایت
 • سئو سایت بدون سرمایه
 • دانلود سریال جدید
 • خودنویس
 • آخرین مطالب ارسال شده